+370 600 23 230 info@rentdrive.lt

Kaip pasirinkti tinkamą nuomos automobilį savo kelionei?

gruodžio 4, 2018 - 13:20

Ilgalaikė-trumpalaikė automobilių nuoma

Sužinokite, kaip išsinuomoti tinkamiausią automobilį Jūsų kelionei.

Automobilio nuoma – kartais tampa svarbus kelionės akcentas. Kelionės planavimas dažniausiai užtrunka, tačiau tinkamai pasiruošus ir kruopščiai išanalizavus tam tikrus akcentus – galima sutaupyti brangų laiką, pinigus ir nervus.

Yra trys dalykai, kurie gali užtikrinti gerą kelionę: automobilis, maršrutas ir tinkama kompanija. Mūsų darbas bus paaiškinti kaip pasirinkti tinkamą automobilį kelionei – likusi dalis priklausys nuo Jūsų.

Mūsų teikiamos paslaugos: ilgalaikė nuoma, turpalaikė nuoma, nuoma su vairuotoju, motociklų nuoma

Norintys geriau pažinti svetimą kraštą, daugelis keliautojų nuomojasi automobilį. Didžiuosiuose užsienio oro uostuose yra įsikūrusių daugybė nuomos bendrovių, tačiau neįsiskaičius į nuomos sąlygas, atostogautojai gali susidurti su nemalonumais. Be to, neįdėmiai perskaityta automobilių nuomos sutartis gali gerokai paploninti piniginę.

Visų pirma, kad automobilių nuomos paslauga būtų kuo pigesnė, derėtų išsinuomoti automobilį kuo anksčiau. Jeigu leidžia galimybės, patartina supildyti sutartį, susipažinti su sąlygomis ir už paslaugas apmokėti iš anksto. Tai padės išvengti papildomų išlaidų dėl galimų valiutos kurso pakitimų, sutaupysite brangaus laiko ir išvengsite kitų netikėtų situacijų.
Tačiau yra dar keli svarbūs dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį nuomojantis automobilį.

Automobilio draudimas

Kad papildomos išlaidos gerokai neviršytų kelionei suplanuoto biudžeto, pasitikslinkite kokį automobilio draudimą siūlo bendrovės. Dažniausiai pigiausi variantai turi tik civilinės atsakomybės draudimą, tad patyrus nuostolius, teks mokėti iš savo kišenės.
Kad ir kaip gundytų nedidelė kaina, visais atvejais rekomenduojama pasirinkti pilną kasko (Full insurance) draudimą, padengsiantį visus nuostolius. Įmokos už draudimą taip pat gali skirtis, priklausomai nuo franšizės dydžio – t.y. tos sumos, kurią jums teks padengti pačiam.
Be to, nuomojantis automobilį tik su civilinės atsakomybės draudimu, Jūsų kreditinės kortelės sąskaita gali būti įšaldyta iki 2000 Eur, ar daugiau, siekianti suma.

Atsiimant automobilį

Atsiėmus rezervuotą automobilį, įdėmiai apžiūrėkite transporto priemonę, ar neturi įbrėžimų, ar nesulankstytos kėbulo dalys ir pažeidimus pažymėkite rezervacijos lape, o dar geriau, jį nusifotografuokite iš visų pusių, taip apsidrausite, jausitės ramiau ir turėsite nepaginčijamus įrodymus.

Degalų politika

Visada atkreipkite dėmesį į nuomos sąlygas. Didžioji dalis nuomos punktų reikalauja grąžinti mašiną su pilnu degalų baku, tad prieš leidžiantis į kelionę, atkreipkite dėmesį į kuro rodyklę. Kitu atveju, iš Jūsų užstato gali būti išskaičiuota keliasdešimt eurų didesnė suma, nei būtumėte pripylę kuro patys. Taip pat, norint sutaupyti ir neišleisti neplanuoto biudžeto degalams, siūlome atsižvelgti į transporto priemonių variklio litražą. Mažesni automobiliai paprastai yra kur kas ekonomiškesni. Tad jeigu nėra būtinybės nuomotis didesnį automobilį, kompaktiškas automobilis – sutaupys.

Automobilio grąžinimas

Turėkite omenyje, iki kurios valandos automobilis privalo būti grąžintas – dažnais atvejais pavėlavus nors valandą, gali prisidėti dar vienos paros kaina, o gražinus automobilį, paprašykite, kad kompanijos darbuotojas jį apžiūrėtų ir pažymėtų užsakymų lape.

Sąlygos jauniems vairuotojams

Vidutinės klasės transporto priemonės nenuomojamos jaunesniems nei 21 metų amžiaus vairuotojams, kai kuriais atvejais amžiaus cenzas gali siekti net 25 metus. iki 21 metų vairuotojams geriausiu atveju bus pasiūlytas mažiausios klasės automobilis ir papildomai, gali būti pritaikytas „jauno vairuotojo mokestis“, smarkiai padidinantis paslaugos išlaidas. Išsinuomoti aukštos klasės automobilį pavyks tik turint ne mažiau nei 25 metus ir galimai iki 5 metų siekiantį vairuotojo stažą.

Prieš pasirašant nuomos sutartį

Rekomenduojame dar kartą atidžiai peržvelgti visas nuomos sąlygas, su paslaugų teikėju išsiaiškinti kilusius neaiškumus, kadangi retsykiais pasitaiko, kad išsiblaškymas, nuovargis ar nesusikalbėjimas gali sukelti nelauktų siurprizų.

Eismo taisyklės

Atostogaujant užsienyje dažnai užmirštama, kad čia galioja kiek kitokios kelių eismo taisyklės nei savoje šalyje. Apie jas reiktų išsiaiškinti dar prieš sėdant į automobilį. Nuomodamasis mašiną klientas sutinka, kad laikysis eismo taisyklių, o jas pažeidus atsakys pagal tos šalies įstatymus.
Prisiminkite, kad visu rezervuotu laikotarpiu – klientas prisiima atsakomybę už automobilį ir už pažeidimus teks atsakyti patiems. Kilus net ir menkiausiems neaiškumams, galima drąsiai kreiptis į kompanijos atstovus.

Kokio dydžio automobilis būtų tinkamiausias?

Jei vykstate į šeimos atostogas, nėra tikslo nuomotis dvivietį kabrioletą. Šeimos atostogų metu, svarbiausias yra komfortas. Įsitikinkite, kad Jūsų nuomojamas automobilis turi pakankamai sėdimų vietų ir yra talpus.

Norėdami sužinoti daugiau apie automobiliu tipus, žiūrėkite:

Kas yra „kompaktiškas“ automobilis automobilių nuoma?

Kas yra „ekonomiškas“ automobilis automobilių nuoma?

Kas yra „mini“ automobilių nuoma?

Kas yra „sportinių“ automobilių nuoma?

Kas yra „standartinis“ automobilis automobilių nuoma?

Kas yra „visureigis“ automobilių nuoma?

Skirtumai tarp mechaninės ir automatinės pavarų dėžės

Jei esate pripratęs vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže / transmisija ir norite būti ramus keliuose, atkreipkite dėmesį į rezervuojamo automobilio pavarų dėžės tipą. Dažniausiai automobilio nuoma su automatine pavarų dėže kainuoja brangiau.

Papildoma įranga automobilių nuomos metu

Jeigu manote, kad kelionės metu reikės vaikiškų kėdučių / navigacijų sistemos / Interneto, užsisakykite tuo pačiu metu, kaip ir automobilį. Šie priedai yra apmokestinami dienos norma. Taip pat keliaudami šiltuose kraštuose, įsitikinkite, kad veikia oro kondicionieriaus sistema.

Koks automobilio tipas tinkamiausias miestui?

Priklausomai nuo šalies, tačiau tinkamiausi automobiliai miestui – turėtų būti kompaktiški ir nedideli, kad tiktų miesto gatvėmis ir be vargo būtų galima jį priparkuoti.

„VW Golf“, „Ford Focus“, „Mini Cooper“, „Fiat 500“, „Mini“ ar „Economy“ grupė, pvz., Itin protingas ir patikimas „VW Golf“, „Ford Focus“,“Mini Cooper“,“Fiat 500″,

Mini-ekonomiškų automobilių nuoma

Norite daugiau patarimų?

Šioje video medžiagoje atrasite daug naudingos informacijos dėl automobilių nuomos užsienyje klausimais:

 

 

4x4-visureigių automobilių nuoma

Aktyviam laisvalaikiui

Jei mėgstate nuotykius – keliaujate slidinėti, laipiojate, ar renkatės burlenčių sportą, yra didelė tikimybė, kad turėsite su savimi didelį bagažą įrangos. Tokiu atveju rinkitės visureigį, o gal net 4X4 modelį, pavyzdžiui, „Skoda Yeti“ arba „VW Tiguan“, „Jeep Grand Cherokee“ ar „Range Rover Sport“. Nepamirškite išsiaiškinkite ar nuomos kompanija leidžia eksploatuoti visureigį užmiesčio keliais.

Šeimos automobilių nuoma

Šeimos atostogoms

Kai keliaujate su šeima, automobilis turi būti ne tik saugus, patogus, jis turi turėti daugiau nei pakankamai erdvės visiems keleiviams ir bagažui, taip pat yra turi būti puodukų laikikliai ir kita papildoma įranga.

Rekomenduojami automobiliai; „Kia Carens“, „Peugeot 308“ turtas, „VW Passat Wagon“, „Ford Focus“.

Jie yra tikrai erdvūs ir idealiai tinka šeimoms. Stumdomosioms durims lengva naudotis – pabandykite „Ford Galaxy“, „VW Touran“ arba „Dodge Grand Caravan“. Patogiai kelionei patartina laikyti gėrimus užsodinamose buteliuose, o ne puodeliuose. Žinoma, reiktų pasirūpinti USB įkrovikliu, 12V lizdu, kad visi įrenginiai būtų pakrauti.

 

Prabangių automobilių nuoma

Norintiems išskirtinumo

Atostogų metu galite mėgautis ir prabangos elementais. Norintiems ypatingų pojučių ir komforto, nuomos įmonės dažnai siūlo sportinius, verslo klasės tipo modelius, tokius kaip „Porsche Cayman“ arba „Mercedes Benz S-Class“, „Jaguar F-Type“ ir „Mercedes E250“ kabrioletus. Nuomojantis tokius automobilius, kompanijos gali paprašyti ne vienos kreditinės kortelės, todėl tiek kaina, tiek užstatas bus ganėtinai brangus.

 

Jeigu ši informacija buvo naudinga, pasidalinkite su draugais, kurie planuoja atostogas užsienyje.